WebProfiler (9.0.1) - en to hr translation catalogue (44 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: title
hr: naslov

en: value
hr: vrijednost

en: Value
hr: Vrijednost

en: Development
hr: Razvoj

en: Subject
hr: Naziv

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Priority
hr: Prioritet

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Time
hr: Vrijeme

en: Path
hr: Putanja

en: Modules
hr: Moduli

en: Region
hr: Regija

en: Theme
hr: Tema

en: path
hr: putanja

en: type
hr: vrsta

en: Mail
hr: E-pošta

en: User
hr: Korisnik

en: Exclude
hr: Isključi

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Host
hr: Poslužitelj

en: To
hr: Za

en: Roles
hr: Uloge

en: Filter
hr: Pročisti

en: Count
hr: Broj

en: State
hr: Država

en: Method
hr: Metoda

en: Configuration
hr: Postavke

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Any
hr: Bilo koji

en: Untranslated
hr: Neprevedeno

en: form
hr: obrazac
