Webshare (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Weight
pt: Peso

en: Left side
pt: Lado esquerdo

en: Right side
pt: Lado direito

en: Custom
pt: Personalizado

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Location
pt: Localização

en: Display title
pt: Exibir título

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: Full
pt: Completo

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Style
pt: Estilo

en: Product types
pt: Tipos de produto

en: Libraries
pt: Bibliotecas

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: View modes
pt: Modos de exibição

en: Show for the listed pages
pt: Exibir para as páginas listadas

en: Hide for the listed pages
pt: Ocultar para as páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como curinga. Um caminho de exemplo é %user-wildcard para cada página do usuário. Use %front para a página inicial.
