Website Feedback (1.1.0) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: Tags
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Send
ja: 送信

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Screenshot
ja: スクリーンショット

en: The file could not be uploaded.
ja: ファイルがアップロードできませんでした。

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ja: データの転送先 %destination にデータを保存できませんでした。これは file_save_data() の不適切な使用によるものか、またはストリームラッパーが見つからないことが原因かもしれません。

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ja: 格納先が不正なためデータを保存しませんでした。より詳しい情報は、システムログを参照してください。

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ja: ファイルフィールド%nameのアップロードディレクトリ %directory を作成できなかったか、またはアクセスできませんでした。そのため、新たにアップロードされたファイルをこのディレクトリに保存することができず、アップロードはキャンセルされました。
