Website Feedback (1.1.0) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Edit
fr: Modifier

en: Summary
fr: Résumé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Send
fr: Envoyer

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Screenshot
fr: Capture d'écran

en: The file could not be uploaded.
fr: Le fichier n'a pas pu être transféré.

en: Send feedback
fr: Envoyer un retour utilisateur

en: Highlight
fr: Surligner

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
fr: Les données n'ont pas pu être sauvées car la destination %destination est invalide.. Ceci peut etre causé par une mauvaise utilisation de file_save_data() ou le manque d'un conteneur de stream.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
fr: Les données ne peuvent être enregistrées car la destination n'est pas valide. Plus d'informations sont disponibles dans le journal système.

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
fr: Le répertoire de transfert %directory pour le champ fichier %name ne peut pas être créé ou n'est pas accessible. Le fichier fraîchement transféré ne peut donc pas être enregistré dans ce répertoire et le transfert a été annulé.
