Webtheme (10.0.1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Menu
hi: सूची

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: By
hi: द्वारा

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
