Webtheme (11.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Replies
fa: پاسخ‌ها

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: منو

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Drupal
fa: دروپال

en: Header
fa: سربرگ

en: Up
fa: بالا

en: By
fa: توسط

en: Forum
fa: انجمن

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: White
fa: سفید

en: Gray
fa: خاکستری

en: RSS Feed
fa: خوراک RSS

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Shortcut
fa: میان‌بر

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Main Menu
fa: منو اصلی

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Powered by
fa: قدرت گرفته از

en: Loading…
fa: بارگزاری...

en: Site branding
fa: برند سایت

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری

en: Header site branding background color
fa: رنگ پس‌زمینه سربرگ برند سایت

en: Site branding background color
fa: رنگ پس‌زمینه برند سایت
