Webtheme (9.0.1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Home
id: Beranda

en: White
id: Putih

en: or
id: atau

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
id: Jika anda tidak mempunyai file logo pada server, anda bisa menggunakan isian ini untuk mengunggah logo anda.

en: Secondary
id: Sekunder

en: Upload logo image
id: Unggah gambar logo

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Use the logo supplied by the theme
id: Gunakan logo yang dipasok oleh tema
