Webtheme (9.1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: Help
pt: Ajuda

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Medium
pt: Médio

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Book navigation
pt: Navegação do livro

en: Content Above
pt: Conteúdo Acima

en: Content Below
pt: Conteúdo Abaixo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Social Bar
pt: Barra Social

en: Highlighted
pt: Destacado

en: X-Large
pt: Extra grande

en: Footer Top
pt: Topo do rodapé

en: Nav
pt: Navegação

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Nav Medium
pt: Nav Médio

en: Grid Medium
pt: Grelha Média

en: Grid Max
pt: Grelha Máxima

en: Search form (narrow)
pt: Formulário de pesquisa (estreito)

en: Search form (wide)
pt: Formulário de pesquisa (amplo)

en: Hero (full width)
pt: Hero (largura total)
