Webtheme Admin (10.0.0) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Version
fa: نسخه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Help
fa: راهنما

en: Layout
fa: آرایش

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Header
fa: سربرگ

en: System
fa: سیستم

en: Close
fa: بستن

en: Extend
fa: توسعه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Edit %title
fa: ویرایش %title

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Administrative toolbar
fa: نوار ابزار مدیریتی

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم

en: Status Details
fa: جزئیات وضعیت

en: Back to Administration
fa: بازگشت به مدیریت
