Webtheme Admin (10.0.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Version
it: Versione

en: Overview
it: Panoramica

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Web Server
it: Server web

en: Header
it: Intestazione

en: System
it: Sistema

en: Close
it: Chiudi

en: Extend
it: Estendi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Edit %title
it: Modifica %title

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Administrative toolbar
it: Barra di amministrazione

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
