Webtrees (8.x-1.0-beta5) - en to te translation catalogue (21 entries)

en: Value
te: విలువ

en: Manager
te: నిర్వాహకుడు

en: Language
te: భాష

en: Enable
te: చేతనించు

en: error
te: సమస్య

en: Login
te: ప్రవేశించుము

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Test
te: పరీక్ష

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: User
te: వాడుకరి

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: User ID
te: వాడుకరి ID

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Database name
te: డాటాబేసు పేరు

en: Timezone
te: కాల మండలం

en: Administrator
te: నిర్వాహకుడు

en: notice
te: గమనిక
