Webtrees (8.x-1.4) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: error
bn: ত্রুটি

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Host
bn: হোস্ট

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Database name
bn: ডাটাবেজের নাম

en: Port
bn: পোর্ট
