Webtrees (8.x-2.3) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Title
da: Titel

en: Value
da: Værdi

en: Real name
da: Rigtigt navn

en: Manager
da: Administrator

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: error
da: fejl

en: Logging
da: Logning

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Password
da: Adgangskode

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Theme
da: Tema

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Host
da: Værtsnavn

en: Comment
da: Kommentar

en: File name
da: Filnavn

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Desc
da: Faldende

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Note
da: Bemærk

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Database name
da: Database

en: Source
da: Kilde

en: Link type
da: Link-type

en: User name
da: Brugernavn

en: Timezone
da: Tidszone

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Member
da: Medlem

en: notice
da: meddelelse

en: User email
da: Bruger e-mail

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Link to
da: Link til

en: Asc
da: Stigende
