Webtrees (8.x-2.3) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Value
fa: مقدار

en: Real name
fa: نام حقیقی

en: Manager
fa: مدیر

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: error
fa: خطا

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Login
fa: ورود

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: URL
fa: نشانی

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Host
fa: میزبان

en: Comment
fa: دیدگاه

en: File name
fa: نام فایل

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Note
fa: یادداشت

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Database name
fa: نام پایگاه داده

en: Port
fa: درگاه

en: Source
fa: منبع

en: User name
fa: نام کاربری

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Apply
fa: تایید

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Administrator
fa: مدیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: notice
fa: توجه

en: Moderator
fa: مدیر

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
