Webtrees (8.x-2.3) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Value
hu: Érték

en: Real name
hu: Valódi név

en: Manager
hu: Menedzser

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: error
hu: hiba

en: Logging
hu: Naplózás

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Test
hu: Teszt

en: Password
hu: Jelszó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Theme
hu: Smink

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: File name
hu: Fájlnév

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Media
hu: Média

en: Desc
hu: Csökk

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Note
hu: Megjegyzés

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Source
hu: Forrás

en: Link type
hu: Hivatkozástípus

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Raw
hu: Nyers

en: Offset
hu: Eltolás

en: Member
hu: Tag

en: notice
hu: megjegyzés

en: Configuration settings
hu: Beállítási lehetőségek

en: User email
hu: Felhasználói e-mail

en: Verified
hu: Megerősített

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Asc
hu: Növ
