Webtrees (8.x-2.3) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Value
pt: Valor

en: Real name
pt: Nome real

en: Manager
pt: Gerente

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Habilitar

en: error
pt: erro

en: Logging
pt: Autenticando

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Teste

en: Password
pt: Senha

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Format
pt: Formato

en: Theme
pt: Tema

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Database
pt: Banco de dados

en: Host
pt: Servidor

en: Comment
pt: Comentário

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: Sort order
pt: Critérios de ordenação

en: Media
pt: Mídia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Configuration
pt: Configurações

en: Note
pt: Nota

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Database name
pt: Nome do banco de dados

en: Port
pt: Porta

en: Source
pt: Fonte

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Timezone
pt: Fuso horário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Administrator
pt: Administrador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Member
pt: Membro

en: notice
pt: nota

en: Verified
pt: Verificado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Asc
pt: Ascendente
