Webtrees (8.x-2.3) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Value
ur: قیمت

en: Real name
ur: حقیقی نام

en: Manager
ur: مینیجر

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: error
ur: نقص

en: Logging
ur: اندراج

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Default
ur: طے شدہ

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Database name
ur: ڈیٹابیس کا نام

en: notice
ur: اطلاع

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
