Wechat (Drupal微信模块) (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: title
tr: başlık

en: Delete
tr: Sil

en: subscribe
tr: abone ol

en: Description
tr: Açıklama

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Description field
tr: Açıklama alanı

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: Search Keywords
tr: Arama Anahtar Kelimeleri

en: type
tr: tür

en: Desc
tr: Azalan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: City
tr: Şehir

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: Add menu item
tr: Menü öğesi ekle

en: Url field
tr: Url alanı

en: Apply
tr: Uygula

en: Data
tr: Veri

en: Title field
tr: Başlık alanı

en: Filter identifier
tr: Süzgeç tanıtıcısı

en: language
tr: dil

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
