Wechat (Drupal微信模块) (8.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: subscribe
hi: सदस्यता

en: Description
hi: उल्लेख

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Description field
hi: विवरण क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Search Keywords
hi: खोज का कीवर्ड

en: type
hi: प्रकार

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Add menu item
hi: मेनू आइटम जोड़ें

en: Apply
hi: लागू करें

en: language
hi: भाषा

en: openid
hi: ओपनआईडी
