WeeShop (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (75 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Article
sv: Artikel

en: Comments
sv: Kommentarer

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: categories
sv: kategorier

en: Help
sv: Hjälp

en: Teaser
sv: Ingress

en: Picture
sv: Bild

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Custom
sv: Anpassad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Desc
sv: Fallande

en: Color
sv: Färg

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Blog
sv: Blogg

en: Tools
sv: Verktyg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Shopping Cart
sv: Varukorg

en: Cart
sv: Varukorg

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Show more
sv: Visa fler

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Fulltext search
sv: Fulltextsökning

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sv: Ange en kommaseparerad lista. Till exempel: Stockholm, Lilla Edet, "Linköping, Östergötland"

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal
