WeeShop (8.x-1.0-beta6) - en to uk translation catalogue (79 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Article
uk: Стаття

en: Comments
uk: Коментарі

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Categories
uk: Категорії

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: categories
uk: категорії

en: Help
uk: Довідка

en: Teaser
uk: Анонс

en: Picture
uk: Зображення

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Desc
uk: Спад

en: Color
uk: Колір

en: User login
uk: Вхід

en: Tools
uk: Інструменти

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Shopping Cart
uk: Кошик для покупок

en: Cart
uk: Кошик

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Service
uk: Служба

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Show all
uk: Показати все

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Database Server
uk: Сервер баз даних

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Chinese, Simplified
uk: Китайська, спрощена

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Fulltext search
uk: Повнотекстовий пошук

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Wide
uk: Широкий

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: REST export
uk: REST-експорт

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Default comments
uk: Коментарі за замовчуванням

en: Allows commenting on content
uk: Дозволяє коментувати матеріали

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Website feedback
uk: Зворотний зв'язок вебсайту

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
uk: Введіть відокремлений комами перелік. Приклад: Амстердам, Київ, "Клівленд, Огайо".

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: Max 1300x1300
uk: Максимум 1300x1300

en: Max 2600x2600
uk: Максимум 2600x2600

en: Max 325x325
uk: Максимум 325x325

en: Max 650x650
uk: Максимум 650x650

en: Narrow
uk: Вузький

en: Checkout progress
uk: Поступ оформлення
