WeeShop (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (62 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Body
he: תוכן

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Categories
he: קטגוריות

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: categories
he: סיווגים

en: Help
he: עזרה

en: Teaser
he: תקציר

en: Picture
he: תמונה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Custom
he: מותאם

en: Comment
he: תגובה

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Desc
he: יורד

en: Color
he: צבע

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Tools
he: כלים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Shopping Cart
he: עגלת קניות

en: Cart
he: סל קניות

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tabs
he: לשוניות

en: Selection
he: בחירה

en: Apply
he: החל

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Fulltext search
he: חיפוש טקסט מלא

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
