White label entity type (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Author
fa: نویسنده

en: Edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Custom
fa: سفارشی

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date
