White Label (8.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Content
fr: Contenu

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Settings
fr: Paramètres

en: Site name
fr: Nom du site

en: Site slogan
fr: Slogan du site

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Color scheme
fr: Schéma de couleurs

en: Color set
fr: Jeu de couleurs

en: About
fr: À propos

en: Default theme
fr: Thème par défaut

en: The name of the site.
fr: Le nom du site.

en: Lock
fr: Verrouiller

en: The slogan of the site.
fr: Le slogan du site.

en: Unlock
fr: Déverrouiller

en: Site logo
fr: Logo du site

en: Form display mode
fr: Mode d'affichage du formulaire

en: Form display mode: @form_display_mode
fr: Mode d'affichage du formulaire :  @form_display_mode

en: The username of the content author.
fr: Le nom d'utilisateur de l'auteur du contenu.

en: No widget available for: %label.
fr: Aucun widget disponible pour : %label.
