White Label (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Content
id: Konten

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Settings
id: Pengaturan

en: Site name
id: Nama situs

en: Site slogan
id: Slogan situs

en: Custom
id: Tersuai

en: Owner
id: Pemilik

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Color set
id: Set warna

en: About
id: Tentang

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: The name of the site.
id: Nama situs.

en: Lock
id: Kunci

en: The slogan of the site.
id: Slogan situs.

en: Unlock
id: Membuka

en: Site logo
id: Logo situs

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.
