White Label (8.x-2.1) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Content
hu: Tartalom

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Settings
hu: Beállítások

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Custom
hu: Egyéni

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Token
hu: Vezérjel

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Color set
hu: Színkészlet

en: About
hu: Leírás

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: Lock
hu: Lezárás

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Color palette
hu: Színpaletta

en: Form display mode
hu: Űrlap megjelenítésmód

en: Form display mode: @form_display_mode
hu: Űrlap megjelenítésmód: @form_display_mode

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.
