Widget Block (8.x-1.3-rc1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Hostname
it: Nome host

en: Protocol
it: Protocollo

en: Languages
it: Lingue

en: Embed
it: Integra
