Widget Engine (8.x-1.0) - en to be translation catalogue (25 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: View
be: Праглядзець

en: Updated
be: Абноўлена

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Page
be: Старонка

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Widget
be: Віджэт

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Apply
be: Ужыць

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Publishing status
be: Статус публікацыі
