Widget Engine (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Widget
id: Piranti

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Add new @type_singular
id: Tambah @type_singular baru

en: Add existing @type_singular
id: Tambahkan @type_singular yang ada

en: Create @type_singular
id: Buat @type_singular
