Widget Engine (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Created
pl: Utworzono

en: Page
pl: Strona

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Authored by
pl: Autor

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Domain
pl: Domena

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Changed
pl: Zmieniono

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Create new
pl: Utwórz nowy

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Available on current domain
pl: Dostępne na bieżącej domenie

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Current domain
pl: Bieżąca domena

en: Add widget
pl: Dodaj kontrolkę

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Add new @type_singular
pl: Dodaj nowy @type_singular

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
pl: Dodano @entities_count z @cardinality_count dozwolonych @label.

en: Add existing @type_singular
pl: Dodaj istniejący @type_singular

en: Update @type_singular
pl: Zaktualizuj @type_singular

en: Create @type_singular
pl: Utwórz @type_singular

en: Entity browser
pl: Przeglądarka encji
