Widget Engine (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Widget
ar: عنصر إدخال

en: Domain
ar: النطاق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
