Widget Engine (8.x-1.2) - en to bs translation catalogue (19 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: View
bs: Pregled

en: Created
bs: Kreiran

en: Page
bs: Strana

en: Widget type
bs: Tip widgeta

en: Authored by
bs: Napisao

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Apply
bs: Primjeni
