Widget Engine (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
