Widget Engine (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Widget type
da: Widget-type

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Domain
da: Domæne

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Create new
da: Opret ny

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Asc
da: Stigende

en: Add new @type_singular
da: Tilføj ny @type_singular

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
da: Du har tilføjet @entities_count ud af @cardinality_count tilladte @label.
