Widget Engine (8.x-1.3) - en to et translation catalogue (44 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Type
et: Liik

en: Author
et: Autor

en: Cancel
et: Tühista

en: Remove
et: Eemalda

en: Edit
et: Muuda

en: Reset
et: Tühista

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Preview
et: Eelvaade

en: View
et: Kuva

en: Updated
et: Uuendatud

en: Created
et: Loodud

en: Page
et: Lehekülg

en: Widget type
et: Vidina liik

en: Authored by
et: Autor

en: Sort order
et: Sorteerimise suund

en: Widget
et: Vidin

en: Domain
et: Domeen

en: Desc
et: Kahanev

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Changed
et: Muudetud

en: ‹ Previous
et: ‹ Eelmine

en: Next ›
et: Järgmine ›

en: Apply
et: Rakenda

en: Offset
et: Nihe

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: About
et: Programmist

en: Form mode
et: Vormireziim

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Publishing status
et: Avaldamise olek

en: « First
et: « Esimene

en: Last »
et: Viimane »

en: <em>Edit @type</em> @title
et: <em>Muuda @type</em> @title

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine

en: Add new @type_singular
et: Lisa uus @type_singular

en: Add existing @type_singular
et: Lisa olemasolev @type_singular

en: Create @type_singular
et: Loo @type_singular

en: Entity browser
et: Olemi lehitseja
