Widget Engine (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Authored by
tr: Yazan

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Create new
tr: Yeni oluştur

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
