Widget Engine (8.x-1.6) - en to hr translation catalogue (21 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Edit
hr: Uredi

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Authored by
hr: Autor

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Widget
hr: Cinculator

en: Domain
hr: Domena

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title
