Widget Engine (8.x-1.6) - en to jv translation catalogue (18 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Edit
jv: Sunting

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: View
jv: Tampilan

en: Created
jv: Digawé

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Widget
jv: Piranti

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani
