Widget Engine (8.x-1.6) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Authored by
uk: Автор

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Widget
uk: Віджет

en: Domain
uk: Домен

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Changed
uk: Змінено

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Create new
uk: Створити...

en: Available on current domain
uk: Доступно на поточному домені

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Current domain
uk: Поточний домен

en: Custom page
uk: Сторінка користува

en: <em>Edit @type</em> @title
uk: <em>Редагувати @type</em> @title

en: Add widget
uk: Додати віджет

en: Widget ID
uk: ID віджета

en: Add new @type_singular
uk: Додати новий @type_singular

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
uk: Додано @entities_count з @cardinality_count дозволених @label.

en: Add existing @type_singular
uk: Додати наявн. @type_singular

en: Update @type_singular
uk: Оновити @type_singular

en: Create @type_singular
uk: Створити @type_singular

en: Override labels
uk: Переписувати мітки

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Match operator
uk: Оператор збігу

en: Label (singular)
uk: Мітка (однина)

en: Label (plural)
uk: Мітка (множина)

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Allow new
uk: Дозволити нові

en: Allow existing
uk: Дозволити наявні

en: widget
uk: віджет
