Widget Type (1.5.14) - en to eu translation catalogue (23 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Version
eu: Bertsioa

en: Search
eu: Bilatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Directory
eu: Fitxategia

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Source
eu: Iturburua

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Widgets
eu: Widget-ak
