Web Initial Paragraphs (1.0.1-alpha2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Value
hi: मान

en: Number
hi: संख्या

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Error
hi: त्रुटि

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Color
hi: रंग

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Direction
hi: दिशा
