WissKI (8.x-1.0) - en to kn translation catalogue (77 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: select
kn: ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳು

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Logs
kn: ದಾಖಲೆಗಳು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: <none>
kn: <ಏನೂ ಇಲ್ಲ>

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Ignored
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಅಲಕ್ಷಿಸು:

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Processor
kn: ಸಂಸ್ಕಾರಕ

en: Merge
kn: ವಿಲೀನಗೊಳಿಸು...

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: in
kn: ಒಳಗೆ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Find
kn: ಹುಡುಕು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Graph
kn: ನಕ್ಷೆ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: Advanced Search
kn: ಸುಧಾರಿತ ಹುಡುಕಾಟ

en: Importing
kn: ಆಮದು ಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: ends with
kn: ಇದರೊಂದಿಗೆ ಮುಗಿಯುತ್ತದೆ

en: Writable
kn: ಬರೆಯಬಹುದಾದ

en: No results
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: Invalid
kn: ಅಮಾನ್ಯ

en: Set language
kn: ಭಾಷೆಯನ್ನು ಹೊಂದಿಸು
