WissKI (8.x-1.2) - en to cy translation catalogue (73 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: disabled
cy: analluog

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: View
cy: Gweld

en: Path
cy: Llwybr

en: Text
cy: Testun

en: <none>
cy: <dim>

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Create
cy: Creu

en: All
cy: I gyd

en: From
cy: Gan

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: Is less than
cy: Mae'n llai na

en: Is less than or equal to
cy: Yn llai nag neu yn hafal i

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is greater than or equal to
cy: Mae'n fwy nag neu'n hafal i

en: Is greater than
cy: Mae'n fwy nag

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: Mode
cy: Modd

en: Processors
cy: Proseswyr

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Table
cy: Tabl

en: reset
cy: ailosod

en: <All>
cy: <I gyd>

en: Clone
cy: Clôn

en: Profile
cy: Proffil

en: Close
cy: Yn agos

en: Default language
cy: Rhagosod iaith

en: Target type
cy: Math o darged

en: Empty
cy: Gwag

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: empty
cy: gwag

en: More link
cy: Dolen mwy

en: contains
cy: yn cynnwys

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Starts with
cy: Dechrau gyda

en: not empty
cy: ddim yn wag

en: Ends with
cy: Yn gorffen gyda

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: Is between
cy: Mae rhwng

en: between
cy: rhwng

en: begins
cy: yn dechrau

en: ends
cy: yn gorffen

en: Invalid
cy: Annilys
