WissKI (8.x-1.9) - en to oc translation catalogue (111 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: enabled
oc: activat

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: optional
oc: opcional

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Logs
oc: Jornals

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Update
oc: Metre a jorn

en: remove
oc: suprimir

en: View
oc: Veire

en: Length
oc: Longor

en: Path
oc: Camin

en: Text
oc: Tèxte

en: name
oc: nom

en: <none>
oc: --pas cap--

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Url
oc: URL

en: Ignored
oc: Ignorat

en: From
oc: De

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Published
oc: Publicat

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Contains
oc: Conten

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Mode
oc: Mòde

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Table
oc: Tablèu

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: <All>
oc: --Tot--

en: Clone
oc: Clonar

en: Profile
oc: Perfil

en: Close
oc: Tampar

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Change
oc: Modificar

en: in
oc: dins

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Entity
oc: Entitat

en: Empty
oc: Void

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Lifetime
oc: Durada de vida

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Usage
oc: Utilizacion

en: empty
oc: vide

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Any
oc: Qual que siá

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Translate
oc: Traduire

en: Navigate
oc: Navigar

en: Speed
oc: Velocitat

en: No link
oc: Aucun ligam

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Starts with
oc: Commence per

en: Bundle
oc: Paquet

en: ends with
oc: se termine per

en: not empty
oc: non vide

en: Ends with
oc: Finit per

en: Writable
oc: Inscriptible

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Is between
oc: Es compris entre

en: between
oc: entre

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Saved %label configuration.
oc: S'es enregistrat la configuracion de %label.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Linked to file
oc: Ligada al fichièr

en: Nothing
oc: Res

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Enable @title menu link
oc: Activar lo ligam de menú @title

en: starts with
oc: commence per

en: Is empty
oc: Es vide
