WissKI (8.x-2.1) - en to am translation catalogue (43 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: Published
am: የታተመ

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Close
am: ዝጋ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Translate
am: ተርጉም

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ
