WissKI (8.x-2.3) - en to cs translation catalogue (118 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: select
cs: vybrat

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: optional
cs: volitelné

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Logs
cs: Logy

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Update
cs: Aktualizovat

en: remove
cs: odstranit

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: Path
cs: Cesta

en: <none>
cs: <žádné>

en: User
cs: Uživatel

en: Configure
cs: Nastavení

en: Options
cs: Možnosti

en: Create
cs: Vytvořit

en: All
cs: Vše

en: From
cs: Od

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Field type
cs: Typ pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Mode
cs: Režim

en: Processors
cs: Procesory

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Table
cs: Tabulka

en: Class
cs: Třída

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: <All>
cs: <Vše>

en: Clone
cs: Klonovat

en: Profile
cs: Profil

en: Close
cs: Zavřít

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: pattern
cs: vzor

en: Change
cs: Změnit

en: in
cs: v

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Query
cs: Dotaz

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Empty
cs: Prázdný

en: Match
cs: Odpovídá

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Lifetime
cs: Životnost

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Usage
cs: Použití

en: empty
cs: prázdné

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: contains
cs: obsahuje

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Any
cs: Libovolný

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Translate
cs: Přeložit

en: Add profile
cs: Přidat profil

en: Importing
cs: Probíhá import

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Starts with
cs: Začíná na

en: ends with
cs: končí s

en: not empty
cs: není prázdný

en: Ends with
cs: Končí na

en: Writable
cs: Zapisovatelný

en: File upload
cs: Nahrát soubor

en: Add link
cs: Přidat položku

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Saved %label configuration.
cs: Nastavení %label uloženo.

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Constraints
cs: Omezení

en: Query type
cs: Typ dotazu

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Linked to content
cs: Propojeno s obsahem

en: Linked to file
cs: Propojeno se souborem

en: Nothing
cs: Nic

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Enable @title menu link
cs: Povolit položku @title v menu

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: There is no @label yet.
cs: Zatím není žádný @label.

en: The revision ID.
cs: ID revize.

en: Menu %label has been updated.
cs: Menu %label bylo aktualizováno.

en: Menu %label has been added.
cs: Menu %label bylo přidáno.
