WissKI (8.x-3.0-rc1) - en to th translation catalogue (92 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: select
th: เลือก

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: remove
th: เอาออก

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Create
th: สร้าง

en: All
th: ทั้งหมด

en: From
th: จาก

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Revisions
th: รุ่น

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Is less than
th: น้อยกว่า

en: Is less than or equal to
th: น้อยกว่าหรือเท่ากับ

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is greater than or equal to
th: มากกว่าหรือเท่ากับ

en: Is greater than
th: มากกว่า

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Table
th: ตาราง

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: <All>
th: <ทั้งหมด>

en: Clone
th: โคลน

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Close
th: ปิด

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: in
th: ใน

en: Result
th: ผล

en: Query
th: สอบถาม

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: More link
th: เชื่อมโยงเพิ่มเติม

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Edit Link
th: แก้ไขลิงค์

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: not empty
th: ไม่ว่างเปล่า

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: Add link
th: เพิ่มลิงค์

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Is between
th: อยู่ระหว่าง

en: between
th: ระหว่าง

en: begins
th: เริ่มต้น

en: ends
th: ปลาย,สิ้นสุดลง

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
th: ลบรุ่น %revision-date ของ @type %title แล้ว

en: @type: reverted %title revision %revision.
th: @type: แก้ไขรุ่น %title เป็นรุ่น %revision

en: Revert to earlier revision
th: ลบเนื้อหารุ่นก่อนหน้า

en: Delete earlier revision
th: ลบรุ่นก่อนของเนื้อหา

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Enable @title menu link
th: เปิดใช้งาน @title menu link

en: The revision ID.
th: แก้ไข ID

en: Menu %label has been updated.
th: เมนู %label ได้รับการปรับปรุง
