WissKI (8.x-3.15) - en to fi translation catalogue (187 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: select
fi: valitse

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: optional
fi: valinnainen

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Logs
fi: Loki

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Parent
fi: Isäntä

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Move
fi: Siirrä

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: Path
fi: Polku

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Statistics
fi: Tilastot

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Options
fi: Valinnat

en: Create
fi: Luo

en: All
fi: Kaikki

en: Url
fi: Osoite

en: From
fi: Lähettäjä

en: Creation date
fi: Luontipäivämäärä

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Is less than
fi: On pienempi kuin

en: Is less than or equal to
fi: On pienempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is greater than or equal to
fi: On suurempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is greater than
fi: On suurempi kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Mode
fi: Tila

en: Processor
fi: Prosessori

en: Processors
fi: Prosessorit

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Table
fi: Taulukko

en: here
fi: täällä

en: Class
fi: Luokka

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: <All>
fi: <Kaikki>

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Authored on
fi: Luotu

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Change
fi: Muuta

en: in
fi: sisällä

en: Tokens
fi: Merkit

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Result
fi: Tulos

en: Query
fi: Kysely

en: Target type
fi: Kohdetyyppi

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Installed
fi: Asennettu

en: Duplicate
fi: Monista

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Migrate
fi: Muuta

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Lifetime
fi: Elinaika

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
fi: @type: poistettiin %title versio %revision.

en: Usage
fi: Käyttö

en: empty
fi: tyhjä

en: More link
fi: "Lisää" linkki

en: contains
fi: sisältää

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Attribution
fi: Nimi mainittava

en: About
fi: Tietoja

en: Cardinality
fi: Mahtavuus

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Translate
fi: Käännä

en: Step
fi: Askel

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Speed
fi: Nopeus

en: Importing
fi: Ladataan

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Edit Link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Bundle
fi: Paketti

en: ends with
fi: päättyy

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: Ends with
fi: Päättyy merkkeihin

en: Writable
fi: Kirjoitettavissa

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: Create new
fi: Luo uusi

en: Add link
fi: Lisää linkki

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: between
fi: välillä

en: And max
fi: Ja max

en: begins
fi: alkaa

en: ends
fi: päättyy

en: Invalid
fi: Epäkelpo

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fi: Kirjoituksesta %title poistettiin versio, jonka tyyppi oli @type ja päiväys  %revision-date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fi: @type: palautettiin käyttöön %title versio %revision.

en: Revert to earlier revision
fi: Palauta käyttöön aikaisempi versio

en: Delete earlier revision
fi: Poista aikaisempi versio

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Filter value
fi: Suodattimen arvo

en: Saved %label configuration.
fi: Tallennettu %label asetukset.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Exposed
fi: Näytetään käyttäjille

en: Bundle ID
fi: Paketin ID

en: Creator ID
fi: Luojan ID

en: Query type
fi: Kyselyn tyyppi

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Linked to file
fi: Linkitetty tiedostoon

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Enable @title menu link
fi: Ota käyttöön valikkolinkki @title

en: Schema version
fi: Skeemaversio

en: starts with
fi: Alkaa

en: Rendered entity
fi: Renderöity entiteetti

en: Link label to the referenced entity
fi: Linkitä etiketti viitattuun entiteettiin

en: Link to the referenced entity
fi: Linkitä viitattuun entiteettiin

en: Is empty
fi: On tyhjä

en: Add Entity
fi: Lisää entiteetti

en: There is no @label yet.
fi: @label ei ole vielä määritettynä.

en: The revision ID.
fi: Version ID.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Menu %label has been updated.
fi: Valikko %label päivitetty.

en: Menu %label has been added.
fi: Valikko %label lisätty.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
