WissKI (8.x-3.16) - en to nn translation catalogue (76 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: Enabled
nn: Aktivert

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Logs
nn: Logg

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Category
nn: Kategori

en: Name
nn: Namn

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Update
nn: Oppdater

en: remove
nn: fjern

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Event
nn: Hending

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: User
nn: Brukar

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: From
nn: Frå

en: Published
nn: Publisert

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Contains
nn: Inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Mode
nn: Modus

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Table
nn: Tabell

en: here
nn: her

en: Class
nn: Klasse

en: Not installed
nn: Ikkje installert

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Close
nn: Lukk

en: Default language
nn: Standard språk

en: Authored on
nn: Skrive

en: Hidden
nn: Skjult

en: Empty
nn: Tom

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Match
nn: Samsvar

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Language code
nn: Språkkode

en: contains
nn: inneheld

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Translate
nn: Omset

en: Edit Link
nn: Rediger lenke

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: Starts with
nn: Startar med

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date
