WissKI (8.x-3.2) - en to he translation catalogue (129 entries)

en: Title
he: כותרת

en: select
he: בחירה

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enabled
he: פעיל

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Logs
he: לוגים

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Update
he: עדכון

en: remove
he: הסר

en: View
he: צפיה

en: Length
he: אורך

en: Path
he: מיקום

en: Text
he: טקסט

en: <none>
he: <ללא>

en: User
he: משתמש

en: Configure
he: הגדרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Create
he: יצירה

en: All
he: הכל

en: Url
he: כתובת url

en: From
he: מאת

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Revisions
he: גרסאות

en: Field type
he: סוג שדה

en: Contains
he: מכיל

en: Is less than
he: קטן מ-

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is greater than
he: יותר מ

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Processor
he: מעבד

en: Merge
he: מיזוג

en: Processors
he: מעבדים

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Table
he: טבלה

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: <All>
he: <הכל>

en: Clone
he: שכפול

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Close
he: סגירה

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Authored on
he: בתאריך

en: Change
he: חשב

en: in
he: ב

en: Delimiter
he: מפריד

en: Result
he: תוצאה

en: Query
he: שאילתה

en: Target type
he: סוג יעד

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Empty
he: ריק

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Duplicate
he: שכפול

en: Changed
he: השתנה

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Loading...
he: טוען...

en: Language code
he: קוד השפה

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
he: @type: נמחקה %title מגרסה %revision.

en: Usage
he: שימוש

en: empty
he: ריק

en: More link
he: קישור להמשך

en: contains
he: מכיל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Any
he: הכל

en: Cardinality
he: כמות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Translate
he: תרגום

en: No link
he: אין קישור

en: Edit Link
he: עריכת קישור

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Bundle
he: חבילה

en: not empty
he: לא ריק

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: File upload
he: העלאת קבצים

en: Add link
he: הוספת קישור

en: Numeric
he: מספרי

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Min
he: מינימלי

en: And max
he: ומירבי

en: begins
he: מתחיל

en: ends
he: מסתיים

en: Invalid
he: לא חוקי

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
he: מהדורה מתאריך %revision-date מסוג @type %title נמחקה.

en: @type: reverted %title revision %revision.
he: @type: שוחזרה %title לגרסה %revision.

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Dependencies
he: תלויות

en: Filter value
he: סינון ערך

en: Saved %label configuration.
he: נשמרו הגדרות %label .

en: Creator ID
he: מזהה יוצר/ת רשומה

en: Nothing
he: ללא

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Link to the referenced entity
he: קישור ליישות שמצויינת ברפרנס

en: Menu %label has been updated.
he: עודכן התפריט %label.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
